Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website ainavu dizaina kursu pasniedzēja - Linda Neško - Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centrs

2015-05-05 / 13:55
Ainavu dizaina kursu pasniedzēja - Linda Neško!

Karjeras ceļš.

Es jau bērnībā zināju, ka man patīk viss, kas saistīts ar dabu, patika staigāt, vērot, un, kad biju maza, nevarēju saprast, kā saucas šī profesija... man likās, ka tā varētu saukties - dabas vērošana! Tomēr pamazām sāku mācīties un līdz pat šim brīdim esmu apmierināta!

Nevaru izdalīt vienu nozīmīgu projektu, bet viennozīmīgs sasniegums ir tas, ka pie manis brauc mācīties cilvēki no visas Latvijas! Esmu gandarīta! Kā karjeras sasniegums - man vairs nevajag reklamēties, cilvēki mani paši atrod, pastāsta viens otram un nonāk pie manis.

Darbs studijā.

Pedagoģisko darbu strādāju jau no, apmēram, 22 gadiem, kad sāku mācīties par ainavu arhitekti un paralēli lasīju lekcijas. Bija kuriozs ar studiju... tika meklēta kāda ainavu arhitekte, kas pasniegs kursus. Pēteris viņu atrada, tomēr šī arhitekte teikusi, ka kursus lasīt nevarēs. Savukārt pēc tam viņa ieteikusi mani. Tā es jau no pirmajiem Ainavu dizaina kursiem strādāju studijā!

Varētu teikt, ka ar katru grupu ir kāds interesants atgadījums, jo katrā grupā ir jauki, interesanti un radoši cilvēki. Labi atceros izbraukumus dabā, kad bija, piemēram, jāgriež krūmi, un es aizgriežos, un cilvēks paspējis apgriezt krūmu jau trīsreiz vairāk kā vajadzīgs. Tomēr prieks, ka ir darba spars!

Tāds kā kuriozs varētu būt: viens prasa ”vai tad tiešām no kastaņa izaugs koks?” - es saku „jā, no šī kastaņa, brūnās sēklas, tiešām izaugs viens liels koks!”

Gadās tādi cilvēki, kas nāk pie manis uz kursiem, bet viņi par augiem jau visu zina kā no enciklopēdijas, tomēr tāpat nāk... lai interesanti pavadītu laiku, atrastu domubiedrus. Gadās arī, protams, dažādi jautājumi, kuri man liekas asprātīgi, dažreiz pat āķīgi. Mūžīgās tēmas - par kurmjiem, nelūgti ciemiņi, kas nāk dārzā, žurkas, peles, suņi, kaķi... Vienmēr interesantas tēmas ir arī kaimiņi, kad katrs stāsta, kā viņam iet ar savu kaimiņu, un jautā, ko darīt, ja kaimiņu teritorija nepatīk un kā to aizsegt...

Iedvesma. 

Maniem darbiem iedvesma ir pozitīvi noskaņoti cilvēki apkārt, ūdens un saules terapija... arī brīdis pirms pamošanās, kad rodas labas idejas.

Lai attīstītu radošumu, viens no lielākajiem ieteikumiem būtu sākt veidot, zīmēt, plānot ar roku. Domāšana iet līdzi rokai. Otrs būtu - dzīvot ārpus pilsētas. Darīt maksimāli to, kas patīk, un nedarīt to, kas apgrūtina, tad var rasties izcili darbi un attīstīties radošums.

Ar cilvēkiem ir tā... ja viņiem ir 95% zināšanas, vienalga vajag tos 5% talanta, bez 5% talanta nevar radīt, izdomāt... Ir nepieciešama tā vīzija. Ja cilvēkam piemīt šie 5%, tad idejas var rasties jebkur. Garlaicīgā teātra izrādē, deju pasākumā... var aizceļot uz pilnīgi citu dimensiju un domāt savu darbu. Tāpat arī braucot mašīnā vai vilcienā. Idejas var rasties pilnīgi jebkur! Ja vien ir iztēles spējas!

Kursus raksturojošais:

Viegli kopjams dārzs.

Pašam savs dārzs.

Labi draugi, domubiedri.

Komentāri ()

Jaunumi e-pastā

Paldies, ka pieteicāties jaunumiem!

Jūsu e-pasts: