Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website interjera dizaina pasniedzēja Liene Āboliņa - Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centrs

2015-05-05 / 13:43
Interjera dizaina pasniedzēja - Liene Āboliņa!

Karjeras ceļš.

Esmu studējusi gan matemātiku, gan fiziku, arī mašīnbūvi un kvalitātes vadību, un visbeidzot vides dizainu. Papildus studijām esmu daudz darbojusies nevalstisko organizāciju sektorā, un apguvusi dažādas personību daudzšķautņainību papildinošas zināšanas un prasmes, tādas kā pedagoģiju, neirolingvistisko programmēšanu un Ēriksona hipnozi u.c. Personības pilnveide un citu iedvesmošana ir manas dzīves neatņemamas sastāvdaļas.Mans profesijas izvēles ceļš bija gana garš un līkumains, esmu darījusi daudz kardināli dažādas lielas, arī studiju process bijis meklējumu pilns.

Pamatskolas laikā mani mīļākie mācību priekšmeti bija zīmēšana un sports. Cīņā starp šīm divām jomām pirmajā raundā uzvarēja sports, jo, lai gan ar panākumiem apmeklēju Lietišķās mākslas vidusskolas sagatavošanas kursus, izšķirošajā brīdī pieņēmu lēmumu, nevis doties uz iestājeksāmeniem, bet braukt uz Eiropas skolēnu čempionātu orientēšanās sportā (biju Latvijas izlasē). Tas uz kādu laiku pielika komatu manām mākslas studijām.

Vairākus gadus pēc pirmā augstskolas diploma iegūšanas, atrodoties mācību praksē Norvēģijā, garos, vēsos pavasara vakaros, nevarot atļauties nekādas izklaides, kas prasa finansiālus ieguldījumus, izņēmu no printera A4 lapas, parasto zīmuli un atsāku zīmēt. Un zīmēju gandrīz katru dienu vairāku mēnešu garumā. Bija laiks pārdomāt savus mērķus, un sastādīju sarakstu ar 42 lietām, kuras darīšu, kad atkal būšu Latvijā. Pirmajā pieciniekā bija arī punkts: atsākt mācīties zīmēt. 

Tā atgriežoties pieteicos Latvijas Mākslas akadēmijas trīsgadīgajos vakara zīmēšanas un gleznošanas kursos, kurus pabeidzot jau zināju, ka tālāk studēšu dizainu. Ar lielu aizrautību un teicamiem rezultātiem pabeidzu Vides dizaina studijas Baltijas starptautiskajā akadēmijā, un tālāk jau ceļš ir viens - skaistas, ergonomiskas un klienta vajadzībām atbilstošas vides radīšana – interjera dizains, mēbeļu dizains un mazliet grafiskā dizaina.

Katra jaunā pieredze manās acīs ir kā nozīmīgi karjeras sasniegumi – pirmā mēbele, kuru uzzīmēju un kura tika izgatavota, pirmās vizītkartes, kuras nodrukāja tipogrāfijā, pirmais makets žurnāla lapai, paņemot šo žurnālu rokā, un pirmais interjers – redzēt, kā soli pa solim telpa mainās un iegūst vajadzīgo veidolu un funkciju. Būt darītājam, dizainerim un redzēt, kā idejas materializējas.

 Darbs studijā.

Man ļoti patīk iedvesmot cilvēkus ar saviem stāstiem un dalīties ar savām zināšanām un prasmēm. Nedēļu pirms internetā ieraudzīju sludinājumu, ka dizaina studija meklē interjera dizaina pasniedzēju, biju nopietnās pārdomās, vai koncentrēties uz dizainera darbu, vai meklēt iespējas, kur varu darboties pedagoģijas jomā. Sludinājums bija atbilde – abus! Es ļoti vēlējos šo darbu un, kā redzat, to arī dabūju – tā bija lieliska zīme tam, ka esmu uz pareizā ceļa.

Man īpaši atmiņā palikušas vairākas noslēguma nodarbības, kad kursanti, vairākus mēnešus strādājuši pie kādas telpas interjera dizaina izveides, uz noslēguma prezentāciju atnāk ar pilnīgi citu telpu risinājumu, vai nomainījuši koncepciju, vai sagatavojuši maketu, vai izgatavojuši tik skaistas planšetes, ka gribas tās parādīt visiem un teikt: redziet, cik cilvēki ir radoši un mākslinieciski. Nav jābūt profesionālam dizainerim, lai veiksmīgi realizētos šajā jomā.

Iedvesma.

Mani iedvesmo bagātas tekstūras, saules staru rotaļas un daba, tās daudzveidībā. Lietas, kuras var ne tikai redzēt, bet arī sataustīt, saost un sajust.

Interjeram iedvesmu bieži gūstu arī no ēkas ārienes un vides, jo neredzu interjeru kā kaut ko atrautu no pašas ēkas vai cilvēkiem, kuri to lietos, tā vienmēr ir simbioze.

Iedvesmas ieteikums - apstāties, dziļi ieelpot, izvilkt no somas iedomātu (vai īstu) fotoaparātu un sākt meklēt skaisto un aizraujošo visapkārt. Kas meklē, tas atrod!

Baudīt moderno (vai klasisko) mākslu un atrast atbildes uz jautājumu, kur beidzas alkas atdarināt realitāti un kur sākas radošais lidojums.

Vai – pats vienkāršākais un reizē sarežģītākais – sākt darīt, radīt savu mākslas darbu, ļaut rokai pašai slīdēt pa lapu, aizrauties ar šo procesu, ieklausīties sevī un ļauties brīnumam.

Man radošas idejas rodas gultā - es bieži kaut kādas idejas vienkārši nosapņoju!:)

Vai ceļojumā – kad prāts brīvs no ikdienas darbiem, vai darbā – meklējot jaunus risinājumus un idejas. Tie atnāk paši.

Trīs kursus raksturojoši vārdi:

Telpa, brīvība un gandarījums.

Komentāri ()

Jaunumi e-pastā

Paldies, ka pieteicāties jaunumiem!

Jūsu e-pasts: