Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Raksti - Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centrs

Raksti

Netveramā pasaule. Par Ata Jākobsona personālizstādi Monāde”alerija LOOK!.

2024-04-17 / 21:50
Netveramā pasaule. Par Ata Jākobsona personālizstādi Monāde”alerija LOOK!.

Pirms pusgada, atvasaras siltākajā dienā, es piekritu piebiedroties draudzenei izvest pastaigā Ata Jākobsona suņus. Lai gan bija septembris, ārā bija svelme, suņi un mēs – pavadones, bijām karstās rudens saules nogurdināti. Runājot par suņiem, man vienmēr galvā ir diskusija par to kurš kuru tomēr ved ārā un Jākobsona suņi ir tik pašpietiekami, ka viņi paši sevi varētu izvest pastaigā pa Kronvolda parku un atgriezties atpakaļ, ja vien tiem dotu iespēju.

Komentāri ()
Katrs caur katru var sajust Dieva klātesamību. Par Annas Pommeres izstādi Sudraba līkne galerijā Māksla XO

2024-04-17 / 21:44
Katrs caur katru var sajust Dieva klātesamību. Par Annas Pommeres izstādi Sudraba līkne galerijā Māksla XO

Bērnībā daudz skatījos televizoru un mēdzu bieži palikt pie vecmammas, jo viņa diezgan ātri aizmiga un es varēju skatīties visu, ko sirds kāro. Diža programmu izvēle gan nebija, jo bija tikai trīs televīzijas kanāli (vecmammai bija TV antena uz staba, kuru sliktos laikapstākļos vajadzēja iet pagrozīt, lai atkal kaut ko varētu redzēt ekrānā). Kādā reizē pirms Lieldienām, es noskatījos filmu par dievmātes parādīšanos Fatimā. Šī filma mani ļoti aizkustināja, es raudāju un nevarēju samierināties, ka bērniem – ganiņiem, kuri redzēja dievmāti, apkārtējie neticēja. Man kā bērnam bija grūti pieņemt, ka pieaugušie netic šim brīnumam, kuru pieredzēja šie bērni.

Komentāri ()
Laimas Šmiukšes intervija ar stilisti Jeļenu Veļičko

2024-03-25 / 15:58
Laimas Šmiukšes intervija ar stilisti Jeļenu Veļičko

“Es ļoti mīlu darbu ar sievietēm un saprotu, ka sieviete nav vienkārša būtne.” Saruna ar Jeļenu Veļičko. Jeļena Veļičko ir atradusi savu sirds aicinājumu un ar patiesu aizrautību dara to, kas pašai patīk. Viņas atbildes pavada smaids, ar lielu siltumu Jeļena runā par savu darbu skaistuma un modes industrijā, atklājot, ka lielākais gandarījums ir redzēt sievieti starojot.

Komentāri ()
Laima Šmuikše par MishMash personālizstādi Akmensrockstein!

2024-03-25 / 15:44
Laima Šmuikše par MishMash personālizstādi Akmensrockstein!

Jaunākais Laimas Šmiukšes raksts un fotoreportāža par “MishMash” personālizstādi “Akmensrockstein" Maxim Boxer Gallery, Rīgā, Lāčplēša ielā 48, kas apskatāma līdz 29. martam! "Pilsētā klīda runas, ka Lāčplēša ielā var apskatīt akmeņu izstādi. Neviļus atcerējos, ka maniem draugiem – Rūdim (9 gadi) un Violai (33 gadi) patīk un aizrauj akmeņi. Sarunājām, ka skolēnu brīvdienās satiksimies un aiziesim aplūkot šos akmeņus dzīvē. Kā liecina sociālie tīkli, gandrīz gadu Rīgas mākslas galeriju loku papildina jauna, laikmetīgās mākslas galerija “Maxim Boxer Gallery”, kura atrodas Lāčplēša ielā 48. Pats nosaukums jau atklāj un apliecina, ka galerijas īpašnieks un kurators ir Maksims Boksers, kurš ar izstādēm paša izveidotā mākslas telpā, aicina apmeklētājus pievienoties starptautiskai sarunai par mākslu un tās izteiksmes līdzekļiem."

Komentāri ()
Laima Šmiukše  par  Rotu mākslas biedrības izstādi Skārien jūtīgs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

2024-03-07 / 11:48
Laima Šmiukše par Rotu mākslas biedrības izstādi Skārien jūtīgs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

Rotas un rotāšanās ir tikpat sena kā cilvēce. Cauri gadsimtiem rotām ir piedēvēta ne tikai dekoratīva, bet arī enerģētiska, ļoti personiska un intīma nozīme. Dažādos laika periodos ir pastāvējusi dažāda rotaslietu etiķete un nēsāšanas noteikumi. Rotaslietas ir izmantotas, lai izceltu personību un tās ir mainījušās atbilstoši laikmeta tendencēm. Šobrīd rotaslietu valkāšanā ir absolūta brīvība un katrs pats, atbilstoši savam dzīvesveidam, stāvoklim sabiedrībā vai personīgajām vēlmēm, izvēlas sev atbilstošus aksesuārus.

Komentāri ()
Laima Šmuikše par ar Līgas Ķempes izstādi Venus izdevniecības kultūrtelpā Aminori

2024-02-24 / 18:41
Laima Šmuikše par ar Līgas Ķempes izstādi Venus izdevniecības kultūrtelpā Aminori

Tiem, kuriem sirdis alkst pēc mīlestības un skaistuma vizuālā valdzinājuma, līdz 2024. gada 14. martam tas ir jāiet meklēt un ieraudzīt Līgas Ķempes izstādē “Venus”, izdevniecības “Aminori” kultūrtelpā. Sengrieķu Afrodītes un romiešu Venēras tēla interpretācija mākslā notiek jau vairākus gadu tūkstošus. Sākotnēji Venēru vairāk uzskatīja par dārzu un debesu dievieti, kura nes lietu, lai daba veldzētos, bet vēlāk viņa kļuva arī par skaistuma un mīlas dievieti. Mīts par skaistuma un mīlas dievieti ir iedvesmojis daudzus māksliniekus, tādējādi balstoties uz šo mītu, dažādos laikmetos ir tikuši iemūžināti katram periodam atbilstošie skaistuma ideāli, sekojot stilistiskajiem virzieniem un novitātēm konkrētajā laika posmā.

Komentāri ()
Laima Šmuikše par izstādi Mans kalns. 2023.gads galerijā Daugava

2024-02-24 / 18:04
Laima Šmuikše par izstādi Mans kalns. 2023.gads galerijā Daugava

2024. gads ir augsti novērtētās un izstāžu apmeklētāju iemīļotās mākslinieces Birutas Delles jubilejas gads. 17. janvārī māksliniecei apritēja 80. dzīves gads. Par godu šim nozīmīgajam notikumam šobrīd Rīgā ir divas izstādes: Latvijas Nacionālā mākslas muzejā ciklā “Paaudze” ir skatāma retrospektīva darbu izstāde “Gleznot katru dienu” un galerijā “Daugava” izstāde ar jaunākajiem darbiem “Mans kalns. 2023.gads”.

Komentāri ()
Laima Šmuikše Par Luīzes Rukšānes izstādi Locījuma vietas izstāžu zālē TUR telpa

2024-02-24 / 16:33
Laima Šmuikše Par Luīzes Rukšānes izstādi Locījuma vietas izstāžu zālē TUR telpa

Laimas Šmuikšes recenzija par Luīzes Rukšānes izstādi “Locījuma vietas” izstāžu zālē “TUR telpa” “Ikviens var iemācīties zīmēt” – frāze, kuru dzirdējuši ir teju visi. Kad mācījos pamatskolā, vizuālās mākslas mājas darbus manā vietā zīmēja un gleznoja mana māsa. Bet dzīve mēdz būt ironiska, jo augstāko izglītību es tomēr ieguvu Latvijas Mākslas akadēmijā. Un vēl kādu dzīves brīdi strādāju par skolotāju mākslas skolā, kurā izglītoju dažāda vecuma bērnus mākslas vēsturē, un arī citos mākslas priekšmetos, kuros zīmēšanai bija nozīmīga loma. Bet stāsts nav par mani vai manām paškritiskajām zīmēšanas prasmēm. Es tikai vēlos atzīties, ka kādreiz gribētu zīmēt kā Luīze Rukšāne, kurai laikmetīgās mākslas izstāžu zālē “TUR telpa” Rīgā, Tallinas ielas kvartālā, ir personālizstāde “Locījuma vietas”.

Komentāri ()
Esam atjaunoši mūsu studijas MĀKSLAS BLOGU!

2024-02-24 / 15:31
Esam atjaunoši mūsu studijas MĀKSLAS BLOGU!

Ceļo kopā ar Laimu Šmiukši pa Rīgas aktuālajām izstādēm! ❤️ Esam atjaunojuši mūsu Alises Rozes Dizaina studijas MĀKSLAS BLOGU, kurā Tu vari uzzināt gan par izstāžu saturu, gan mākslinieku biogrāfiju! Kas 1960. gados bija leģendāra kafejnīca, kuru daudzi tās paaudzes mākslinieki bija iecienījuši, tajā skaitā gleznotāja Biruta Delle? Par ko vēsta Luīzes Rukšānes darbi personālizstādē "Locījuma vietas"? To un vēl vairāk uzzini mūsu mākslas blogā: http://blogs.arstudio.lv/

Komentāri ()
Rakstu sērija "Kā atrast Mūzu" 1. daļa - grafiti!

2018-03-06 / 13:17
Rakstu sērija "Kā atrast Mūzu" 1. daļa - grafiti!

Kas ir grafiti? Vārds “Grafiti nāk no itāļu valodas, un ir daudzskaitlis vārdam “graffito”, kas tulkojumā nozīmē “skrāpējumi”.

Komentāri ()

Jaunumi e-pastā

Paldies, ka pieteicāties jaunumiem!

Jūsu e-pasts: