ZĪMĒŠANAS KURSI,
Cilvēka figūras zīmēšana, piektdienās

Kursu sākums 06.09.2019.
Kursu Beigas 22.11.2019.
Pieteikties līdz 05.09.2019.
Kursu ilgums 3 mēneši
Norises vieta Rīga, Krišjāņa Barona iela 59/61
Nodarbības ilgums 3 akadēmiskās stundas
Nodarbības laiks 17:30 - 20:00
Nodarbību dienas Piektdiena
Kursantu skaits grupā 8
Brīvas vietas grupā 3
Cena ar PVN 74.00 €/mēn.
Pilna kursa maksa 222.00 €
ZĪMĒŠANAS KURSI

Tas ir veids kā relaksēties. Tas ir veids kā izpaust sevi. Tas ir veids, kā parādīt Pasaulei, kā Tu to redzi. Zīmēšana ir vizuālās mākslas izteiksmes veids, kas ļauj, izmantojot jebkuru zīmēšanas instrumentu, plaknē telpiski atainot dabā redzamo. Tā attīsta loģisko domāšanu un pilnveido izjūtu pasauli, jo ir jāmeklē samēru kopsakarības un jāiedziļinās toņu niansē.

Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centrs

Madara Gulbis

Pedagogs

Madara Gulbis

"Gleznošana ir viena no cilvēka iespējām iepazīt pašam sevi, tā ir iespēja būt brīvākam, labākam, laimīgākam.. Tā ir arī iespēja veidot sevi, savu pasauli tādu, kādu pats grib. Kā mūziķis mācās notis, dejotājs kustību, tā mākslinieks mācās izzinot un pētot dabu. Mums apkārt esošajā ir viss nepieciešamais – līnija, krāsa, ritmi un kompozīcijas, gaismēnas, silti vēso krāsu attiecības. Atliek to ieraudzīt un zināt, ko no tā paņemt sev, savai gleznai."

Vairāk

Zīmēšanas kursu laikā tiks dots ieskats cilvēka figūras plastiskās anatomijas zināšanās, figūras zīmēšanas pamatiemaņās, kuras atbilstoši vēlmēm, kursu laikā varēs izkopt un pilnveidot. Šis kurss dod iespēju mācīties zīmēt cilvēku, izmantojot modeli.

Darbs tiks plānots pamazām - no vienkāršākiem uzdevumiem pārejot uz sarežģītākiem. Sākumā cilvēka figūra tiks skicēta, tad tā tiks zīmēta no dažādiem rakursiem, veidojot īstermiņa zīmējumus, līdz pamazām nonāksim pie ilgtermiņa zīmējumiem, kuri taps vairākos seansos – kailfigūras, jeb akta.

Programma: 
1.nodarbība: Iepazīšanās ar dažādiem zīmēšanas materiāliem – papīru veidiem, zīmuļiem un to cietību, dzēšgumiju veidiem.
Cilvēka figūras zīmēšanas priekšnoteikumi – anatomiskās īpatnības, figūras proporciju likumsakarības.
2.nodarbība: Cilvēka figūras skicēšana – 3 – 5 minūšu zīmējumi, pievēršot galveno uzmanību cilvēka proporcijām, kustībai. Nodarbības laikā tiek trenēta uztvere, acumērs, zīmējuma līnija.
Skicējot tiek izmantoti mīksti zīmuļi – B6, B7, B8 utt., skicēšanas papīrs A3 formāts.
3.nodarbība: Cilvēka pusfigūras zīmēšana (sēdošs cilvēks), ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma iekomponēšana lapā. Cilvēka proporcijas, uzbūve.
4.nodarbība: Cilvēka pusfigūras zīmēšana (sēdošs cilvēks), ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, pievēršot uzmanību proporcijām, uzbūvei.
5.nodarbība: Cilvēka pusfigūras zīmēšana (sēdošs cilvēks), ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, darba pabeigšana. Tonalitātes atrisināšana atbilstoši katra kursanta vēlmēm.
6.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – īstermiņa zīmējumi no dažādiem rakursiem. Katrs zīmējums 25 min.
7.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Figūras iekomponēšana lapā, nostādīšana, proporcijas.
8.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, pievēršot uzmanību proporcijām, uzbūvei, kustībai.
9.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, darba pabeigšana tonāli ieklājot gaismas un ēnas.
10.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Jauna zīmējuma sākšana, mainot modeļa pozu un apgaismojumu. Figūras iekomponēšana lapā, proporcijas, uzbūve.
11.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, pievēršot uzmanību un studējot figūras proporcijas, kustību.
12.nodarbība: Cilvēka kailfigūras zīmēšana – ilgtermiņa zīmējums vairākos seansos. Zīmējuma turpināšana, pievēršot uzmanību anatomijai, proporcijām un tonalitātei – gaismēnām.

Kursa cenā iekļauta darba vieta, tējas/kafijas un cepumu pauzes.

Uz nodarbībām jāņem līdzi dažāda cietuma zīmuļus ( H, HB, B, 3B, 6B, 8B ), dzēšamgumija un A3 formāta vatmaņa papīrs. Skicēšanai A3 formāta skičpapirs – tas var būt ietinamais papīrs, dažādu krāsu un biezuma, piemērots ātriem zīmējumiem.

Pēc kursa beigām tiek izsniegta apliecība par praktisko darbu veikšanu un teorijas noklausīšanos atbilstoši LR Izglītības likumam par pieaugušo neformālo izglītību.

Cilvēka figūras zīmēšana, piektdienās

Kursu sākums 06.09.2019.
Kursu Beigas 22.11.2019.
Pieteikties līdz 05.09.2019.
Kursu ilgums 3 mēneši
Norises vieta Rīga, Krišjāņa Barona iela 59/61
Nodarbības ilgums 3 akadēmiskās stundas
Nodarbības laiks 17:30 - 20:00
Nodarbību dienas Piektdiena
Kursantu skaits grupā 8
Brīvas vietas grupā 3
Cena ar PVN 74.00 €/mēn.
Pilna kursa maksa 222.00 €

Komentāri ()

Tālrunis

+371 20038534

Pieteikšanās kursiem

Paldies par pieteikumu.
Rēķinu un programmas aprakstu Jūs saņemsiet savā e-pastā tuvāko 3 dienu laikā!

Kursi:
Vārds, Uzvārds:
Personas kods:
E-pasts:
Telefons:
Deklarētā adrese:
Pieteikuma mērķis:
Uzņēmuma rekvizīti:
Dāvanu karte:
Apmaksas veids:
Uzzinājāt par mums no:
Cita informācija:
Es vēlos saņemt jaunumus e-pastā
Esmu iepazinies ar noteikumiem, piekrītu tiem (sīkāk noteikumus lasīt spiežot šeit)

Jautājumu / ierosinājumu forma

Jūsu jautājumu saņēmām.
Drīzumā atbildēsim.

E-pasts:
Teksts: