Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Anna Pantejeva - Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centrs

Anna Pantejeva

Alises Rozes Dizaina Studijas mācību centra gleznošanas kursu pasniedzēja

Anna Pantejeva

Annas pirmie gleznojumi tapa uz bērnu istabas sienām kā protests pret vecajām tapetēm ar stirniņām. Lai pasargātu sevi no neplānotajiem remontdarbiem un virzītu radošo, revolucionāro garu nekaitīgākā jomā, vecāki aizveda Annu uz Valmieras Mākslas vidusskolu, kurā tika pavadīti turpmākie 8 mācību gadi.

Pēc mācībām mākslas skolā, nākošos četrus gadus Anna pavadīja, apzīmējot katru brīvo laukumu skolas burtnīcu konspektos, tādēļ ar izcilību un skolotāju komentāriem zem pierakstu ilustrācijām absolvēja vidusskolu. Pirms radās jautājums „kur mācīties tālāk”, Anna iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā, kur jau ceturto gadu apgūst visaptverošo vides mākslu – zīmē, glezno, projektē, slinko, brīvajā laikā dara to pašu, papildus rakstot dzeju un padziļināti apgūstot interjera dizainu.

Anna: "Tieši gleznošanai pastiprināti pievērsos tikai uzsākot mācības Latvijas Mākslas akadēmijā, kad A3 formāta kartonu nomainīja liels un smags audekls, bālo guaša krāsu – piesātinātā un spīdīgā eļļa, piecreiz pieauga otu skaits un prasības pret sevi. Klusās dabas, sadzīves skati, ainavas, portreti, tas viss tik ļoti aizrauj, ka neapzināti tiek meklētas jaunas kompozīcijas un sižeti it visā."

Anna vienmēr zināja, ka saistīs savu dzīvi ar mākslu, lai cik skeptiski sabiedrība nereaģētu uz šādiem nākotnes plāniem, tāpēc, lai pārliecinātos, ka ir izdarīta pareiza izvēle, Anna ir darbojusies arī citas sfērās, katru reizi pārliecinoties par pareizās izvēles veikšanu un atgriežoties pie mākslas.

Anna: "Citiem cenšos iemācīt saskatīt poētisko ikdienišķajā, skatīties ārpus sava redzes loka, jo tehnika pilnveidojas ar praksi un tikai papildina redzējumu, piešķir tam formu un krāsu, lielākā maksla ir vērošana."


 

Komentāri ()