Liene Āboliņa

Alises Rozes Dizaina studijas Interjera dizaina kursu pasniedzēja

Liene Āboliņa

Liene Aleksandra Āboliņa ir māksliniece un interjera dizainere ar plašu skatījumu, daudzpusīgām  zināšanām, kā arī nerimstošu vēlmi eksperimentēt un meklēt jaunus, svaigus risinājumus. Radīt skaistu, aizraujošu un funkcionālu  vidi, kas ir  harmonijā gan ar klienta personību, gan ar ēkas arhitektūru un laikmetu ir Lienes misija.

Mākslinieces talantu Liene attīstījusi kopš bērnības:

Lienes mamma pēc profesijas ir māksliniece noformētāja ar ilggadīgu pieredzi šajā jomā, tāpēc kopš agras bērnības Liene ar lieliskiem panākumiem zīmējusi un gleznojusi  gan pulciņos, gan dažādos kursos, gan asistējusi mammai viņas darbos. Tomēr sava ceļa meklējumi Lieni noveduši pie daudz pragmatiskākām jomām..

 

Mērķtiecīga izglītošanās un personības pilnveide labi raksturo Lieni. Vidusskolai ar vācu valodas novirzienu sekoja 2 studiju programmas parali frīstailā; LU matemātikas bakalaurs ieripoja kabatā pirmais, pēc gada tam sekoja RTU Ražošanas tehnoloģiju diploms mašīnbūves jomā. Tomēr abi šie virzieni izrādījās pārāk ierobežojoši. Viens gads darbā par skolotāju un 3 gadi starptautiskā kokapstrādes uzņēmumā (SIA Bolderāja LTD)par ražošanas direktora tehnisko asistenti šīs aizdomas tikai pastiprināja.

Personības aktīvo un māksliniecisko pusi  Liene neatstāja novārtā,  zīmēšanu un gleznošanu apgūstot trīsgadīgajos Latvijas Mākslas akadēmijas vakara kursos, līdz beidzot skaidri nosliecoties uz dizaina pusi, iegūstot interjera dzainera diplomu Baltijas starptautiskajā akadēmijā, papildus arī zīmējot un gleznojot peaugušo studijā. Aizstāvot diplomadarbu, komisijas locekļi izteicās atzinīgi, un arhitekts Māris Kārkliņš atzīmēja: "Inženiera zināšanas un dizainera skatījums ir mūsdienās reti sastopama - ideāla kombinācija dizinerim, kāda arī piemīt Lienei."
    

Lienes aizraušanās ir ne vien dizains, bet arī pedagoģija,psiholoģija un vadība. Studiju laikā Liene vadījusi vairākas NVO, tostarp arī Rīgas Tehniskās universitātes studentu parlamentu, bija studējošo pārstāvis Izglītības uz zinātnes ministrijas Studiju programmu akreditācijas komisijā, kā arī apguvusi neirolingvistisko programmēšanu (NLP meistara sertifikāts).

Liene savas zināšanas interjera, mēbeļu un grafiskā dizaina jomās papildinājusi tādos uzņēmumos kā DiStudija, Farens virtuves, Patix, tomēr par savu ceļu izvēlējusies darbu pie individuāliem projektiem. Katru gadu Liene papildina savas zināšanas dažādos kursos(Flash , Photoshop meistarklases, dekoratīvā krāsošana, web grafika u.c.), kā arī apmeklējot nozares nozīmīgāko interjera dizaina izstādi Milānā ISaloni.

Liene saka:  “ Es ne vienmēr dabūju visu ko gribu, bet mani klienti gan – skaistu vidi, ergonomiskas mēbeles,   kvalitatīvu dizainu.”     

Paziņas Lieni raksturo kā ārkārtīgi radošo, smaidīgo un atraktīvo meiteni ar skruļļainajiem matiem. Labāk vienreiz redzēt, nekā simtreiz dzirdēt – atnāc uz interjera dizaina kursiem, un uzbur savu sapņu māju – pavisam reālistisku... jo viss sākas ar ideju, kas pārtop par projektu.

Interjera Dizains, Liene Āboliņa


Komentāri ()