Nikolajs Uvarovs

 Alises Rozes Dizaina studijas zīmēšanas kursu pasniedzējs

Nikolajs Uvarovs

„Nikolajs Uvarovs (1941.) pieder pie Krievijā senākajām muižnieku dzimtām. Bet vienlaicīgi viņš pieder pie visos laikos reti sastopamā mākslinieka intelektuāļa tipa. Latvijas Mākslas Akadēmijas absolvents savu iedvesmu smeļas pašās neiedomājamās sfērās — sākot ar Bredberija stāstiem un beidzot ar teiku par Gilgamešu. Un iemieso savu iedvesmu, demonstrēdams nevainojamu akadēmisku meistarību visdažādākajās tehnikās — eļļas krāsu gleznojumos un ofortos, linogravīrās un akvareļos, tušas zīmējumos,” tā par mākslinieka daiļradi rakstīja krievu literāts N.Gudaņecs.

Mākslinieka izglītību viņš ieguva Latvijas Valsts Mākslas Akadēmijā (1965. – 1971.g.g.), kur absolvēja Stājgrafikas fakultāti. Viņa skolotāji bija Leo Svemps (glezniecība), Pēteris Upītis (grāmatu grafika), Aleksandrs Stankēvičs (lietišķā grafika). Strādājis par mākslinieku, dizaineri un mākslas pedagogu, bet galvenokārt izpaužas kā brīvmākslinieks. Vairāk kā 10 personālizstāžu autors.

Mākslinieka darbi atrodas privātajās kolekcijās ASV, Vācijā, Izraēlā.

Vairāk par mākslinieku viņa mājas lapā www.nikolayuvarov.com

Uz šo mirkli Nikolajs Uvarovs savā daiļradē ir attīstījis vairāk kā 23 mākslas virzienus.

Vairākus gadus mākslinieks ir bijis pasniedzējs gan skolās, gan arī privāti un lai arī pats ir krievu tautības, viņa daiļradē nozīmīgu vietu ieņem uzbeku tautas pieskāriens.

Kopš 2006. gada Nikolajs ir arī Mākslinieku Savienības biedrs, šobrīd mākslinieka darbnīca atrodas Vecrīgā, bet netālu no tās, Krišjāņa Barona ielā, sestdienās, Nikolajs pasniedz vizuālās mākslas kursus un privātnodarbības Alises Rozes Dizaina Studijā.

Darbu autors: Nikolajs Uvarovs

Darbu autors: Nikolajs Uvarovs

Komentāri ()